DIY: ŠVENTINĖ GĖLIŲ PUOKŠTĖ

Jau rytoj didžioji mokslo metų šventė! Pamenu, jog dažniausiai prieš Rugsėjo 1-ąją gėlėmis pasirūpindavo mama, kai paaugau buvo svarbu tiesiog kuo greičiau nusipirkti pačiai ir nepamiršti jų nusinešti į mokyklą. Vėliau to net nereikėjo ir kol visi liūdėdavo, nes reikia vėl pamiršti atostogas, aš piktdžiugiškai šypsojausi, nes Vilniaus Dailės Akademijoje mokslai prasidėdavo tik nuo spalio 1-osios. Po metų pertraukos supratau, kad vėl noriu mokytis! Tad šiais metais skubu kitur gilinti savo žinias, o kartu tenka vėl iš naujo skubėti pirkti gėles. Neslėpsiu, myliu gėles – tiek vazonines, tiek skintas, tačiau visiškai nemyliu lietuviškų gėlių kainų… Todėl dažniausiai visada pagalvoju kaip geriausią variantą susikurti pačiai. Tad jeigu Jūs pamiršot, jog rytojui reikėjo nusipirkti žiedų, atidedat paieškas paskutinei minutei arba tiesiog norit mokėti efektingai ir pigiai susikurti gėlių puokštę, tinkančią visoms progoms, aš čia, kad Jus įkvėpčiau!

Priemonės ir gėlės

Jau kuris laikas esu pamišusi dėl netvarkingų buketų ir lauko gėlių puokščių, tad beieškant savo galvoje puokštės koncepto su idėja, jog tam turiu išleisti kuo mažiau pinigų, supratau, jog man reikia nebrangių, tačiau šiuolaikiškai ir puikiai atrodančių eukalipto šakelių. Jų gausų asortimentą radau gėlių parduotuvėje Žolynai, Tilto gatvėje, Vilniuje.

Spalvų paieškoti iš anksto nusprendžiau Vilniaus centre. Čia, netoli Vinco Kudirkos aikštės visada sėdi mielos bobulytės, pardavinėjančios nuostabius savo išaugintus žiedus. Pirkdama gėles ten ne tik pati sutaupau, bet kartu padedu ypač mažas pensijas gaunančioms senolėms. Be to džiaugiuosi, jog mano mylimasis dovanodamas man gėles pirmenybę taip pat teikia jų išaugintoms sodo grožybėms. Galima sakyti, jog būtent iš jo išmokau gražių žiedų ieškoti čia. O kokia nuostabi šypsena puošia močiučių veidus kai jas pakalbini ir renkiesi būtent jų gėlės!

Mums reikės:

Pasirinktų gėlių;

Pakavimo popieriaus (30 x 50 cm);

Baltų dažų;

Teptuko;

Juostelės ar virvelės surišimui.

 

 

Popieriaus paruošimas

Pagalvojau, jog turiu dar šiek tiek laiko, tad „pažaisiu“ su popieriaus dekoravimu. Tam tiesiog reikia pakavimui skirto rudo popieriaus lapo ir baltų dažų. Jeigu kalbėti atvirai, patariu pakavimo popieriaus ruloną visada turėti namuose: jis puikai tiks gėlėms įvynioti, siuntiniams ar dovanoms pakuoti. O svarbiausia, jis DAUG pigesnis nei dekoratyvinis dovanų pakavimo popierius, kuris daug greičiau plyšta, dažnai greitai nusibosta ir neatrodo labai stilingai.

Taigi, sausą teptuką merkiame į dažus ir lengvai braukiame brūkšnius ant popieriaus. Kuo plonesnis dažų sluoksnis, tuo popierius išliks lygesnis, dažai greičiau išdžius ir nenutrupės sulenkus lapą.

Kol popierius džiūsta laisvai suformuojame puokštę.

Suk suk puokštelę!

Kai viskas paruošta, dedame puokštę ant nedažytos popieriaus pusės ir vyniodami sukuriam piltuvėlio formą. Viską gražiai užtvirtiname plona virve arba šilkine juostele.

Ta - dam!

Puokštę pagaminti užtruko 20 minučių, o ji kainavo 5,50 Eur.
jeigu turite savo gėlynus eksperimentuokite – dėliokite žiedų ir žalumynų kompozicijas, rinkitės netradicinius sprendimus, juk viskas, kas žydi yra nuostabu!

Sėkmingų naujųjų mokslo metų!

Eukalipto šakelės – „Žolynai“ Tilto g. 6, Vilnius (1,50 Eur / vnt)
Astros žiedai – senolės pardavėjos netoli Vinco Kudirkos aikštės Vilniuje ( 0,5 Eur / vnt)

Please follow and like us:
Posted in DIY